والدین

طراحی سایت

ویزای خانوادگی استرالیا Family Migration

ویزای والدین نمونه بارز ویزای خانوادگی استرالیا ست که جهت والدینی که تمایل به ملحق شدن به فرزند یا فرزندان خود را دارند ارائه می شود.

شرایط اصلی این ویزا برای تمام متقاضیان عبارت است از:

- فرزندی که اسپانسر یا حامی پرونده می باشد تبعه یا مقیم دایم استرالیا باشد،

- تراز خانوادگی در پرونده رعایت شده باشد. بدین معنا که حداقل نصف یا نصف به علاوه یک فرزندان در استرالیا و یا خارج از کشور محل زندگی والدین ساکن باشند.

در اینجا به انواع ویزای والدین اشاره می شود:

ویزای والدین Parent Migration – Subclass 103

این ویزا در واقع نوع معمولی و بسیار ارزان ویزای والدین است که متقاضی ضمن دارا بودن شرایط اصلی مدت زمان بسیار زیادی برای دریافت ویزا منتظر خواهد ماند. این زمان بر اساس اعلام اداره مهاجرت ممکن است حتی 30 سال نیز به طول بینجامد.

ویزای والدین-اقامت موقت Parent Migration – Subclass 173-Provisional

در ویزای 173 متقاضی با صرف هزینه ای نسبتا بالا مدت زمان بررسی پرونده را بسیار کوتاهتر می کند. این زمان در حال حاضر حدود یک سال ونیم می باشد.

نکته مهم و قابل ذکر در مورد این ویزا توان مالی والدین می باشد که باید مد نظر قرار گیرد. مبلغ قابل پرداخت بابت تسریع در کار پرونده می تواند از 30 هزار دلار استرالیا برای هریک از والدین شروع شود.

از دیگر نکات مهم در این زیرگروه آن است که این ویزا در ابتدا ویزای موقت است و پس از 2 سال قابل تبدیل شدن به ویزای اقامت دایم می باشد.

ضمنا هنگام درخواست و نیز صدور این ویزا متقاضی می بایست خارج از استرالیا باشد.

ویزای والدین اقامت دایم Parent Migration-Subclass 143 Permanent

در این ویزا متقاضی ضمن دارا بودن شرایط اصلی که قبلا به آن اشاره شد می بایست دارای ویزای معتبر 173 باشد با بتواند 28 روز پیش از پایان آن ویزا برای اخذ ویزای زیرگروه 143 اقدام نماید.

همچنین در صورت فوت فرزند یا اسپانسر پرونده زیرگروه 173 نیز والدین می توانند برای اخذ ویزای گروه 143 اقدام نمایند.

داشتن این ویزا شمارا قادر میسازد:

· در استرالیا اقامت دائم داشته باشید.

· در استرالیا مشغول کار و تحصیل شوید.

· از سرویس مراقبت‌های پزشکی– Medicare استفاده کنید.

· در صورت داشتن شرایط لازم جهت شهروندی استرالیا اقدام کنید.

· بستگان واجد شرایط خود جهت اقامت دائم را اسپانسر کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اداره مهاجرت به آدرس: www.immi.gov.au مراجعه و یا با شماره تلفن 22090502-021 برای تعیین وقت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

ویزای نامزدی و ازدواج

طراحی سایت

ویزای نامزدی زیرگروه 300

Prospective Marriage Visa-Provisional

ویزای نامزدی به متقاضیانی ارایه می شود که می خواهند به نامزد خود در استرالیا که مقیم دایم یا تبعه استرالیا می باشد ملحق شوند.

این دسته از متقاضیان می بایست:

- حداقل 18 سال سن داشته باشند،

- یکدیگر را کاملا بشناسند و ملاقات کرده باشند،

- تا پیش از انقضای مهلت این ویزا و در استرالیا با یکدیگرازدواج نمایند.

لازم به ذکر است در پروسه بررسی این ویزا و از آنجا که افسر پرونده می بایست متقاعد شود که این رابطه صوری نیست ممکن است برای هر دو طرف و بصورت همزمان مصاحبه ای انجام شود و در صورت بروز هر گونه تناقض در پاسخهای هر یک از طرفین می تواند به رد شدن پرونده منجر شود.

در صورت صدور ویزا متقاضی تا دوسال می تواند در استرالیا زندگی و از تمام مزایای اقامت استفاده نماید و چنانچه تا دو سال طرفین با یکدیگر زندگی کنند متقاضی می تواند با ارایه مدارک برای دریافت ویزای اقامت دایم درخواست دهد.

ویزای ازدواج زیرگروه 309

Partner Migration- subclass 309

این ویزا برای آندسته از متقاضیانی که پیش از درخواست ویزا ازدواج کرده اند و می خواهند به همسر خود در استرالیا ملحق شوند ارایه می شود.

متقاضی این نوع ویزا در هنگام درخواست می بایست:

- حداقل 18 سال سن داشته باشد (در صورتی که سن متقاضی کمتر باشد اجازه والدین الزامیست).

- با فرد مقیم دایم یا تبعه استرالیا ازدواج کرده باشد.

- این ازدواج مطابق با قوانین رسمی کشور متبوع خود و نیز قوانین مورد قبول دولت استرالیا باشد.

- از ازدواج آنها حداقل یکسال گذشته باشد.

این ویزا از نوع اقامت موقت است و متقاضی تا زمانی که ویزای 309 او به اقامت دایم با زیرگروه 100 تبدیل شود می تواند در استرالیا بماند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اداره مهاجرت به آدرس: www.immi.gov.au مراجعه و یا با شماره تلفن 22090502-021 برای تعیین وقت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

فرزند

توضیحات ویزای فارغ التحصیلی از دانشگاه خاص توضیحات ویزای فارغ التحصیلی از دانشگاه خاص توضیحات ویزای فارغ التحصیلی از دانشگاه خاص توضیحات ویزای فارغ التحصیلی از دانشگاه خاص توضیحات ویزای فارغ التحصیلی از دانشگاه خاص توضیحات ویزای فارغ التحصیلی از دانشگاه خاص

ادامه مطلب...